- Descriere
- Recenzii (0)
Descriere
Dezvoltat și fabricat de firma italiană Radiatori 2000, noul radiator Helyos garantează căldură maximă la costuri minime. Radiatorul profilului modern rotunjit se potrivește cu ușurință în orice interior, satisfacend cu succes cele mai rafinate gusturi.
Radiatoarele din aluminiu Helyos sunt utilizate în sistemele autonome și de încălzire centrală ale clădirilor rezidențiale și administrative, apartamentelor și caselor de țară. Radiatoarele sunt proiectate special pentru a fi utilizate în sistemele de încălzire centrală CSI și îndeplinesc toate cerințele de reglementare.
Întregul proces de producție pentru crearea de radiatoare este supus unui control constant al calității. Folosind aliaj de aluminiu, compania oferă produse de înaltă calitate, foarte termotermice, rezistente la coroziune cu sistem multi-life. Pretratarea presupune degresarea: mai întîi prin pulverizarea agentului oxidant, apoi prin imersarea în fluorozirconat.
Colorarea în două etape se face prin pictură sub formă de pulbere prin metoda anafoziei, cu faza finală sub formă de pulverizare epoxidică-poliester. La exterior, radiatorul este protejat de zgîrieturi și alte daune. Ca urmare, radiatorul din aluminiu devine un strat excelent de culoare albă.
Întregul proces de producție pentru crearea de radiatoare este supus unui control constant al calității. Folosind aliaj de aluminiu, compania oferă produse de înaltă calitate, foarte termotermice, rezistente la coroziune cu sistem multi-life. Pretratarea presupune degresarea: mai întîi prin pulverizarea agentului oxidant, apoi prin imersarea în fluorozirconat.
Colorarea în două etape se face prin pictură sub formă de pulbere prin metoda anafoziei, cu faza finală sub formă de pulverizare epoxidică-poliester. La exterior, radiatorul este protejat de zgîrieturi și alte daune. Ca urmare, radiatorul din aluminiu devine un strat excelent de culoare albă.
CARACTERISTICI
| Tip radiator | Aluminiu |
| Disiparea căldurii | 142 Wt |
| Dimensiunile LхAхH | 427 мм |
| Lăţime | 80 mm |
| Adîncime | 95 |
| Greutate | 1.08 kg |
| Presiune de lucru | 16 atm. |
| Distanță intercentrică | 350 mm |
| Temperatura maximă | 110 °C |
| Producător | HELYOS Radiatori 2000 |
| Țara de producere | Italia |
| Garanție | 36 |



















Recenzii
Nu există recenzii până acum.